• 021-88003441 - 09123606684
  • تهران مکمل

سلامتی و ورزش

زغال اخته میوه‌ای کوچک اما پرفایده

مصرف زغال اخته باعث کاهش چربی شکمی و کاهش کلسترول می شود که این نوع چربی عامل ایجاد بیماری های قلبی و دیابتزغال اخته است.

ادامه مطلب: زغال اخته میوه‌ای کوچک اما پرفایده

مصرف زرشک برای کبد مفید است

گیاه زرشک برای برطرف کردن بیماری های کبدی مفید است. تقویت کننده قلب و کبد می باشد.
زرشک قابض است و مصرف آن برای درمان بواسیر خونی مفید و صفرابر می باشد.
برای برطرف کردن ناراحتی های دهان دم کرده زرشک راغرغره کنید.
از ریشه و پوست ساقه زرشک نیز استفاده های زیادی می شود از جمله خواص آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ادامه مطلب: مصرف زرشک برای کبد مفید است

Optimum Nutrition برنده 6 جایزه برترمکمل سال 2011

در شب دوم مسابقات مستر المپیا 2011 در قسمت جوایز مربوط به مکمل ها طبق پیش بینی کارشناسان آپتیموم نوتریشن با دریافت 4 جایزه دیگر تعداد جوایز خود را به 6 عدد رساند وبا بیشترین تعداد جوایز دریافتی قوی سبقت را از رقبای خود ربود. کیفیت، استمرار در تحقیق و پروهش و طعم و اثرگذاری و قیمت مناسب محصولات و جلب بالاترین رضايت مصرف كنندگان در بیش از 106 کشوراز دلایل موفقیت آپتیموم نوتریشن می باشد. از 50 مکمل رژیمی ، غذایی و ورزشی دنیا 14 محصول متعلق به Optimum Nutrition می باشد. بی شک این بيانگر كيفيت بالای اين محصولات است.

 

ادامه مطلب: Optimum Nutrition برنده 6 جایزه برترمکمل سال 2011

پروتئین شکل بدن شما را تعیین میکند

زمانی که چربی بدن در نیم تنه بالائی شما ذخیره می شود، بدن شما شکل سیب به خود میگیرد.  اگر چربیها به دور باسن شما ذخیره شوند شکل ظاهری بدنتان شبیه گلابی خواهد بود.البته این چربی ها میتوانند در بهترین حالت در طی ورزش مورد استفاده قرار گیرند و تبدیل به انرژی شوند. بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله دیابت پروتئینی به نام 11BetaHSD1 درتعیین سیبی شکل بودن بدن  نسبت به گلابی شکل بودن آن نقش دارد. افرادی که میزان زیادی از این پروتئین را دارند غالبا بدنی سیبی شکل دارند ومجبور هستند رسوبات چربی نا سالم تری را با خود حمل کنند.

ادامه مطلب: پروتئین شکل بدن شما را تعیین میکند

اشتباه کورکورانه در مورد ارزش غذایی فست فودها

امسال تخمین زده می شود که مشتریان تقریبا نیمی از بودجه غذایی خود را در رستورانها صرف خواهند کرد که بیشتر این بودجه صرف غذاهای ارزان قیمت ویا فست فود خواهد شد. با چنین حجم عظیمی ازمصرف آنچه بگونه ای غذاهای ناسالم  تلقی میشود محققان دانشگاه ییل می خواهند بدانند که چه تعدادی از مشتریان رستورانها به تعیین ارزش تغذیه ای در انتخاب غذایشان علاقه نشان می دهند. بدین منظورآنها بیش از 4000 مشتری را که به رستورانها مراجعه کردند وسفارش غذای آماده دادند مورد مشاهده قرار دادند. از میان 4000 نفر فقط 6 مشتری ارزش تغذیه ای غذاها را ارزیابی کردند.

ادامه مطلب: اشتباه کورکورانه در مورد ارزش غذایی فست فودها

شما اینجا هستید: برگ نخست اخبار